Demirci yeni sezon öncesi açıklama yaptı

Demirci yeni sezon öncesi açıklama yaptı

GÜNCEL - 25-08-2022 09:30 358 kez okundu.

 Demirci yeni sezon öncesi açıklama yaptı

Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Tevfik Cengiz Demirci yeni sezon öncesi açıklama yaptı.

Demirci açıklamasında transfer politikasında etik ve ahlaki kurallara dikkat edilmesini ve kendilerinden bedelsiz oyuncu taleplerine kapalı olduklarını söyledi. Bugüne kadar bedelsiz bir şekilde her hangi bir kulüpten oyuncu taleplerinin olmadığını ve kendilerinden de bu tür talebin olmamasını isteyen Demirci, hakemlerin yeni sezonda daha dikkatli olmalarını beklediklerini söyledi.

Amatör spor yaptıklarını ve ticari amaç gütmediklerini söyleyen Tevfik Cengiz Demirci, Kdz Ereğli Belediyespor’a oyuncu desteklerinin her zaman olacağını dile getirerek Akınspor Onursal Başkanı İş İnsanı Akın Katı’nın kulüplerin emeklerine saygı duyarak yapmış olduğu transfer politikasını ise camiaya örnek gösterdi.

Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Tevfik Cengiz Demirci’nin açıklaması şu şekilde;

Öncelikle 2022-2023 futbol sezonunun tüm kulüplere, yöneticilere ve sporcularımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dünyayı sarsan Pandemi’den sonraki ikinci sezonumuza Eylül ayı itibari ile merhaba diyeceğiz. Her dönem olduğu gibi bu dönemde de oyuncular elbette gönüllerinden geçen yerde futbol oynamak isteyeceği gibi bazı oyuncuların kendi takımlarında oynamasını isteyen idareci ve antrenörler de olacaktır. Her sezon transferlerin etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmesini yine bu sezonda hatırlatmak isteriz. Bizler amatör spor kulüpleri olarak ticari bir amaç gütmüyoruz. Belki her amatör takım bizim gibi düşünmüyor olabilir. Spor üzerinden ticari faaliyetlerini de sürdürüyor olabilirler. Ama biz Zonguldak Ereğli Spor (ZES) olarak ticari bir amaç için faaliyet göstermedik, göstermiyoruz. Oyuncularımız gitmek isteyebilir. Oyuncularımızı beğenip isteyende olabilir. Ancak kulüplerin emekleri yok sayılamaz. Biz kulüp olarak kimseden lisans bedeli ödemeden oyuncu istemedik, istemiyoruz. Aynı şekilde kimse de bizden bedel ödemeden, biz uygun görmedikçe oyuncu alması söz konusu değildir. İstisnai durumlarda ise zaten kulüp olarak tüm kolaylığı gösterdiğimizi oyuncularımız ve spor camiası da bilmektedir. Kdz Ereğli Belediyespor’un özellikle alt yapısına oyuncu istenildiğinde gereken her zaman yapılmıştır. Yine sporun ve sporcunun dostu olan İş İnsanı Akınspor Onursal Başkanı Akın Katı’nın emeğe saygısı çerçevesinde yapmış olduğu talepleri de her zaman örnek gösterdik, gösteriyoruz. Sonuç olarak yeni sezonda transferler yüzünden kalplerin kırılmaması ve hepimizin aynı gemide yer aldığını unutmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Yeni sezonda spora ve sporcuya yakışan maçların olması ve özellikle hakem hatalarının en aza indiği bir sezon olmasını diliyorum. Her ne kadar çok hakemlerimiz emek veriyorlarsa da amatör kulüplerinde sahaya çıkabilmek için vermiş oldukları mücadeleyi yabana atmamalarını ümit ediyoruz. Hakem camiasına da yeni sezonda şimdiden başarılar dileriz.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
YEŞİL, ATATÜRK’ÜN ZONGULDAK’A GELİŞİ NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

YEŞİL, ATATÜRK’ÜN ZONGULDAK’A GELİŞİ NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

26-08-2022 - GÜNCEL

3 BİN 500 ERKEK İŞÇİDEN ‘’KADINA EL KALKAMAZ’’ PANKARTI...

3 BİN 500 ERKEK İŞÇİDEN ‘’KADINA EL KALKAMAZ’’ PANKARTI...

25-08-2022 - GÜNCEL