BAŞKAN BOZKURT VEYSEL ATASOY’U ANDI

BAŞKAN BOZKURT VEYSEL ATASOY’U ANDI BAŞKAN BOZKURT VEYSEL ATASOY’U ANDI

GÜNCEL - 25-08-2022 09:30 337 kez okundu.

BAŞKAN BOZKURT VEYSEL ATASOY’U ANDI

 

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Türk siyasi tarihinin ve bölgenin önemli şahsiyetlerinden Eski Bakan Dr. Veysel Atasoy'u ölümünün 18.yıl dönümünde yayınladığı bir mesajla andı.

    Mesajında, Veysel Atasoy’un Devrek, Zonguldak ve ülkemizin kalkınması, gelişmesi yönünde gösterdiği gayret ve hizmetlerinin asla unutulmayacağını belirten Başkan Bozkurt, onu saygı, şükran ve minnetle andıklarını, belirtti.

     Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi, “Bilindiği gibi 24 Ağustos 2004 tarihinde aramızdan ayrılan, değerli büyüğüm, siyasetçi ve devlet adamı, her zaman gurur duyduğumuz hemşerimiz Dr. Veysel Atasoy’u ölümünün 18.yılında, sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Onun gerek Devrek, gerek Zonguldak ve ülkemize yaptığı kalkınma, modernleşme yolundaki hizmetleri yadsınamaz bir gerçektir. Türk siyasetindeki ilkeli, tutarlı tavrı, insancıl ve halkına hizmet aşkı her zaman bize rehber ve örnek olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Bu vesileyle gurur duyduğumuz, büyüğümüz Dr. Veysel Atasoy’u sevgi, özlem ve rahmetle anıyor, ruhu şad olsun.”

Veysel Atasoy kimdir?

     Veysel Atasoy, 1947 yılında Devrek’te doğdu. Kabataş Erkek Lisesi'nde öğrenim gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Ülkemizin çeşitli yerlerinde kaymakamlıklarda bulunduktan sonra Devlet Personel Dairesi ve Devlet Planlama Teşkilatı'nda genel sekreterlik yaptı. Öte yandan Anavatan Partisi'nin (ANAP) kurulmasında da büyük rol oynayan Atasoy, 17-18-20-21. Dönem Zonguldak, 19. Dönem'de de Antalya milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında Ulaştırma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Bakanlığı görevlerinde bulundu. 1991 yılında da Doğru Yol Partisi'nden milletvekili oldu. 1995'te de yeniden ANAP'a döndü.

     Veysel Atasoy, akciğerinde meydana gelen rahatsızlık sonucu 24 Ağustos 2004 tarihinde hayatını kaybetti.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
YEŞİL, ATATÜRK’ÜN ZONGULDAK’A GELİŞİ NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

YEŞİL, ATATÜRK’ÜN ZONGULDAK’A GELİŞİ NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

26-08-2022 - GÜNCEL

3 BİN 500 ERKEK İŞÇİDEN ‘’KADINA EL KALKAMAZ’’ PANKARTI...

3 BİN 500 ERKEK İŞÇİDEN ‘’KADINA EL KALKAMAZ’’ PANKARTI...

25-08-2022 - GÜNCEL