Reklamı Geç
REFERANDUM 2017
MUSTAFA ÇİFTCİ

REFERANDUM 2017

Üç aydır devam eden referandum süreci pazar günü yapılan oylama ile gerçekleşti.
 Katılımın %87 lere varan yüksek rakamlara ulaştığı seçim yarışının kazananı bence belli olmadı. 
Şimdi diyeceksiniz ki; Cumhurbaşkanı çıktı hayırlı olsun dedi. Başbakan açıkladı televizyondan bangır bangır kutlama gösterileri yapıldı.
Yapıldı da Türkiye’nin en büyük illeri (İstanbul,Ankara,İzmir,Aydın,Mersin,Diyarbakır,Antalya,Adana,Eskişehir,Denizli) gibi  Türkiye’nin dörte üçünü kapsayan bir oy potansiyeline sahip illerimizde hayır çıkarken anadolu ajansının  verdiği rakamlar kimseyi inandıramadı.
Neden?
 Şimdiye kadar oy pusulalarının nasıl olmasını söyleyen yüksek seçim kurulu son dakikada mühürsüz oy pusulası ve zarfının geçerli olacağınıda söylemesi hukuksuz bir karar alarak kanunların üzerinde karar vermesi tarihe geçmiştir. 
Dolayısıyla oylamaların sağlıklı ve usülüne uygun olarak sayılmadığı sürece bu referandumun kazananı olmamıştır.
Bu anlattığım olayların bir yüzü diğeri ise katılımın çok yüksek olduğu fakat Türkiye’nin yüzde yüzünü ilgilendiren vatandaşların kendilerinin yönetim şeklini belirleyecek anayasa maddelerinin oylanmasındaki çıkan sonuç her kesimi memnun edecek bir sonuç olmamıştır. 
  Anayasa maddeleri tekrar mecliste görüşülerek bütün partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak yapılmalıdır.
Aksi taktirde vatandaşlar arasında ayrışmalar olacaktır sonuç olarak bunlarla ilgili siyasilerin karar almasını temenni ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zonguldak'da Maske takmama cezası 900 TL
Zonguldak'da Maske takmama cezası 900 TL
Sağlık Bakanlığı aşılama takviminde değişiklikler yaptı
Sağlık Bakanlığı aşılama takviminde değişiklikler yaptı