Reklamı Geç

11 Milyon fidan toprakla buluştu

“11 Milyon Ağaç Bugün Fidan, Yarın Nefes” Projesi Kapsamında Vali Erdoğan Bektaş’ In Katılımıyla Fidan Dikimi Yapıldı.

11 Milyon fidan toprakla buluştu
11 Milyon fidan toprakla buluştu İrem Ç.

Her yıl 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması kararı doğrultusunda Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ülkemiz genelinde 11 Kasım 2019 saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığınca başlatılan “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Zonguldak – Bartın ve Karabük’te 32 dikim noktasında yüz elli bin adet fidan, İlimizde ise kırk bin fidan Vali Erdoğan BEKTAŞ’ın katılımıyla toprakla buluştu.
Zonguldak Garnizon Komutanı Yzb. Ayhan Kafalı, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, ZBEU Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, maden işçileri, ilk orta lise ve üniversite öğrencileri, gaziler, huzurevi sakinleri, gönüllü kuruluşlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte söylenmesinin ardından bir konuşma yapan Vali Erdoğan BEKTAŞ, katlımın çok yüksek olduğu etkinliklerden birini yaşadıklarını ifade ederek “Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünce Orman Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 11 milyon fidanı coğrafyamızda buluşturacağız.” dedi. Ağacın, yeşilin kıymetinin halkımızca bilindiğini vurgulayan Vali BEKTAŞ: “Çevre bilincimizi, çevre hassasiyetimizi ağaçları büyütmek ve çoğaltmak için sergiliyoruz ancak aynı hassasiyeti çevremiz ve çevre temizliğimiz için göstermiyoruz.” dedi.
Vali Erdoğan BEKTAŞ: “Buradaki herkesten ve vatandaşlarımızdan çevremizi temiz tutmak konusunda hassasiyet istiyorum. Çevremizi temiz tutacağız, kirletmeyeceğiz, kirletenleri uyaracağız.” diyerek çevre konusundaki hassasiyetini belirtti, fidan dikim etkinliğine olan yoğun katılım için teşekkür etti. Vali  Erdoğan BEKTAŞ’ ın konuşmasının ardından Çaycuma Kahvecioğlu köyünde beş ayrı noktada fidan dikimine başlandı.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zonguldak'da Maske takmama cezası 900 TL
Zonguldak'da Maske takmama cezası 900 TL
Sağlık Bakanlığı aşılama takviminde değişiklikler yaptı
Sağlık Bakanlığı aşılama takviminde değişiklikler yaptı