Birinciye 5 bin lira ödül

Birinciye 5 bin lira ödül

Birinciye 5 bin lira ödül
Birinciye 5 bin lira ödül İrem Ç.

Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Ortaokullar arası resim yarışması düzenleneceğini söyledi.

Kooperatifçilik konusu düzenlenecek olan resim yarışmasında birinciye 5 bin lira ödül verileceğini belirten Ticaret İl Müdürü İsmail Maden yarışmaya katılım çağrısında bulunarak şunları ifade etti:
"Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde ortaokullar arası resim yarışması düzenleniyor.Temelinde ortaklaşa üretim, dayanışma ve eşitlik değerleri yer alan kooperatifler, değişen dünya koşullarında sürdürebilir kalkınmanın başlıca seçeneklerinden birisi konumundadır.  Gelirin adil paylaşılması, yoksulluğun ve bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılması ve toplumsal kalkınmanın sağlanması için kooperatiflerin ekonomideki etkinliklerinin artırılması gerekmektedir. Bu bağlamda Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkalar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüz tarafından “Kooperatifçilik” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla gerçekleştirilecek resim yarışmasına tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencileri tamamen ücretsiz olarak katılabilecektir. Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılabilecektir, Resimler 35x50 ebadındaki resim kâğıdına çizilmelidir. Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttirler. Resimlerin aslı ve başvuru formu, elden, posta veya kargo aracılığı ile İl Müdürlüğümüze teslim edecektir.
Katılımcı adaylarımız Ticaret Bakanlığı resmi internet sitemizden https://esnafkoop.ticaret.gov.tr adresinden  “Başvuru Formu” ve “Yarışma Şartnamesi” ne ulaşabilir. Katılımcılar “Başvuru Formu” nu doldurmak ve resimlerini teslim etmek suretiyle başvuru yapabilirler.Öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken en önemli husus, kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir. Teslim tarihinden sonra yarışma sekretaryasına ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. 
Eserlerin postada görebileceği zararlardan ve postadan doğabilecek gecikmeden Bakanlığımız sorumlu değildir. Yarışmaya gönderilen resimler daha önce yayınlanmamış ya da her hangi bir ödül kazanmamış olmalı ya da kopyalanmış olmamalıdır. Siyasi amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır. Yarışmaya gönderilecek eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün şartnamede yer alan etikete yer verilecektir.Yarışmaya gönderilen resimler dereceye girsin ya da girmesin iade edilmeyecektir.
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri öğrencinin kendisine teslim edilecektir.
Yarışmaya katılan tüm öğrenciler yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar.

Ödüller
Derece    Öğrenciye Verilecek Ödülü    Okula Verilecek Ödül
Birincilik    5.000 TL    Birincilik Plaketi
İkincilik    4.000 TL    İkincilik Plaketi
Üçüncülük    3.000 TL    Üçüncülük Plaketi
Mansiyon    2.000 TL     Mansiyon Plaketi
Eserler en geç 8 Kasım 2019 tarihine kadar İllerde bulunan Ticaret İl Müdürlüğü sekretaryasına kapalı zarf içerisinde elden, posta veya kargo aracılığı ile teslim edilmelidir."

 

​​​​​​​

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MASKENİ TAK FARKINDALI YARAT!
MASKENİ TAK FARKINDALI YARAT!
CHP’de Genç adaylığını açıklıyor
CHP’de Genç adaylığını açıklıyor