Zonguldak İşkur İş Kulübü Liderlerine Eğitim

Zonguldak İşkur İş Kulübü Liderlerine Eğitim
Zonguldak İşkur İş Kulübü Liderlerine Eğitim İrem Ç.

Zonguldak Çalışma  ve  İş Kurumu tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına 2019 yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran döneminde sunulan ve başarılı bulunan Projesi ‘Zonguldak -İşkur Mülakat Simülasyon Atölyesi Hazırlık Sürecinde Kapasite Geliştirme Eğitimi’ne esas  teknik destekle ilgili sözleşme; BAKKA Proje Yönetim Birimi Uzmanı Ümran ÖZTÜRK tarafından yapılan  bilgilendirme sonrasında  Zonguldak İŞKUR İl Müdürü Gönül DEMİRSU tarafından imzalandı.

BAKKA tarafından sağlanacak destekle Zonguldak İŞKUR tarafından yürütülen İş Kulübü eğitim faaliyetlerinin  daha  etkin ve  nitelikli olması adına İş Kulübü Liderleri ile  İş  ve  Meslek Danışmanlarına verilecek eğitim ‘Kurumsal nitelikteki işyerlerinin aday belirleme süreçleri hakkında eğitim ve mülakat simülasyonu uygulaması  için danışmanlık faaliyetleri’ nden oluşmaktadır. 

Bu eğitime, İnsan Kaynakları alanında kariyer yapmayı düşünen Üniversite öğrencileri de katılabileceklerdir. Söz konusu eğitimin İnsan Kaynakları alanında profesyonel olarak yöneticilik yapmış, Kurumsal İşyerlerinin ‘Aday Belirleme Süreçleri’ hakkında deneyim sahibi olan ve iş arayanlara Kariyer Danışmanlığı yapan bir uzman tarafından verilmesi planlanmaktadır.  Böylece  İŞKUR-İş  Kulübü  hizmetlerinden ve iş arayan danışmanlığından  yararlanan hedef kitleye daha iyi eğitim verilmesi ve yönlendirilmesi  sağlanmış olacaktır. 

Eğitim/danışmanlık kapsamında Mülakat Teknikleri, İş Arayanlara Mülakat Simülasyonu Nasıl Yapılır, İş Arayanlar için Aday Değerlendirme Merkezi Uygulamaları, Mülakat Simülasyonu sonucunda adaya nasıl geri bildirim yapılır? İNTERAKTİF UYGULAMALAR; hakkında 3 gün boyunca gösterilecek örnek mülakat simülasyonları  ile  eğitim desteklenecektir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filtresiz santraller tek tek mühürleniyor
Filtresiz santraller tek tek mühürleniyor
Menülerde mutlaka yazacak
Menülerde mutlaka yazacak